VIDEO INTERVISTË| Visar Ademi: Maqedonia funksionin si një kartel bandash! Ja si e shoh BDI-në dhe koalicionin AAA-ASH

VIDEO INTERVISTË| Visar Ademi: Maqedonia funksionin si një kartel bandash! Ja si e shoh BDI-në dhe koalicionin AAA-ASH
Tash esht Koha

Sot në emisionin “Target” nga Emad Mehmeti në #Almakos, i ftuar është analisti politik, Visar Ademi.

Me analistin, Visar Ademi, do të flasim për situatën ekonomike në RMV, por edhe për partitë politike shqiptare dhe ato maqedonase.

◾ A është RMV në rrugën e duhur?
◾ Pse dështon zhvillimi ekonomik?
◾ Si e vlerëson qeverisjen e Zoran Zaevit?
◾ Çka do të thotë rikthimi i mundshëm i VMRO-së në pushtet?
◾ Si i sheh transferet nga njëra parti në tjetrën?
◾ Pse BDI-së i konvenonte mos ndërrimi i emrave të shkollave ne Çair?
◾ Pritshmëritë nga koalicioni AAA-ASH!
◾ BDI-ja si do kaloj në këto zgjedhje?

Për këto dhe shumë të tjera flet nesër për emisionin “Target” në #Almakos, Visar Ademi. Intervistën e plotë shikojeni më poshtë:

Tash esht Koha