VIDEO\ KoronaVirusi: Zaev dhe Mickovski shkojnë në izolim

VIDEO\ KoronaVirusi: Zaev dhe Mickovski shkojnë në izolim

Dy liderët e dy partive më të mëdha maqedonase, ai i Lidhjes Social-Demokrate të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe VMRO DPMNE-së Hristian Mickoski, janë vendosur në izolim 14 ditësh për shkak se kanë pasur kontakt me një gazetar që tashmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus, ka bërë të ditur të premten ministrisë i Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut Venko Filipçe, në një konferencë të jashtëzakonshme për shtyp./Almakos

VIDEO/ VIRUSI KORONA, MICKOSKI DHE ZAEV NË IZOLIM ⬇️Dy liderët e dy partive më të mëdha maqedonase, ai i Lidhjes…

Posted by Almakos.com on Friday, 10 April 2020