VIDEO/ Rritet në 30 numri i vdekjeve nga uragani Dorian në Bahame

VIDEO/ Rritet në 30 numri i vdekjeve nga uragani Dorian në Bahame
Tash esht Koha

Së paku 30 persona të vdekur janë regjistruar në Bahame si pasojë e goditjes së uraganit Dorian, bëri të ditur kryeministri i vendit, Hubert Minnis.

Fotografitë e publikuara nga NASA zbulojnë shtrirjen e shkatërrimit të shkaktuar nga stuhia në ishull.

OKB dërgoi një ekip në Bahame për vlerësimin e dëmeve dhe tha se 70.000 persona kanë nevojë për ndihmë të menjëhershme humanitare, përfshirë ushqim dhe ujin e pastër të pijshëm.

AA ofron transmetime të drejtpërdrejta dhe fotografi dhe imazhe të menjëhershme të ndikimit të uraganit.

Tash esht Koha