VIDEO/ Shpërthen në “Beograd” protestuesit mësyn parlamentin e Serbisë

VIDEO/ Shpërthen në “Beograd” protestuesit mësyn parlamentin e Serbisë

Një protestë e opozitës në Serbi ka përfunduar me përplasje të dhunshme përpara selisë së parlamentit.

Opozita proteston kundër manipulimit të votave nga qeveria e Vuçiç.

Protestuesit rrethuan godinën e parlamentit dhe tentuan të futen brenda saj.

Policia përdori gazin lotsjellës për t’i shpërndarë.