Video: Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

Video: Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpi

+ VIDEO/ LAJMI I FUNDIT/ Zjarr i madh mbi fshatin Kondovë, rrezikohen disa shtëpihttp://www.almakos.com/video-zjarr-i-madh-mbi-fshatin-kondove-rrezikohen-disa-shtepi

Opublikowany przez Almakos.com 12 sierpnia 2017

Një zjarr i madh është ndezur në pyjet me pisha mbi fshatin Kondovë, raporton SHENJA. Në këtë hapësirë ka pasur vatra zjarri edhe gjatë ditëve të kaluara, por u rindez sot në orët e mbrëmjes pasi nisi të fryjë era. Zjarri është aktiv ende edhe pse tashmë janë ulur temperaturat ndërsa ka vranësira dhe mundësi për reshje shiu. /SHENJA/