Vlorë, sekuestrohen 500 kg kanabis

Vlorë, sekuestrohen 500 kg kanabis
Foto ilustruese

Policia e Vlorës ka sekuestruar një sasi prej 500 kg kanabis sativa në Gjirin e Dafinës. Dyshohet se lënda narkotike do të transportohej gjatë natës drejt brigjeve të Italisë.

Forcat delta dhe policia po kontrollojnë zonën ndërsa mësohet se lënda narkotike ishte vendosur në 20 çanta dhe ishte paketuar në pako 1 kg.

11 janar 2017 (gazeta-Shqip.com)

TAGS