Voca mund të ndërrojë skuadër, po kërkohet nga Galatasaray

Voca mund të ndërrojë skuadër, po kërkohet nga Galatasaray

14:44 |

Idriz Voca mund jetë lojtari i radhës i Kombëtares së Kosovës që transferohet te Galatasaray.

Mesfushori i Kosovës që paraqitet në radhët e Lucern po kërkohet nga gjiganti turk, Galatasaray.

Lajmi bëhet i ditur nga media turke, Sporx, që raporton se Galatasaray po kërkon fillimisht huazimin e Vocës, me të drejt blerje në fund të sezonit, përcjell lajmi.net.

I ngjajshëm

Voca ka kontratë me Lucernin deri në vitin 2021.

Ai në të kaluarën është kërkuar edhe nga italianët e Sassuolos.

Kujtojmë se në Turqi luan edhe sulmuesit Vedat Muriqi dhe Donis Avdijaj./Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

15:00 |

TAGS