Vojvoda me Starndard Liege startojnë me fitore

Vojvoda me Starndard Liege startojnë me fitore

Reprezentuesi i Kosovës, Mërgim Vojvoda, me ekipin e Standard Liege startojnë me fitore në kampionatin e ri belg.

Standard si vendas triumfoi me rezultat minimal 1:0 ndaj Cercle Brugge.

Bastien në minutën e 55-të shënon golin e fitores.

Ai e shfrytëzoi një gabim në mbrojtjes dhe nga afërsia realizoi për tre pikë të mëdha në hapje të kampionatit.

Vojvoda u paraqit standard, ka bërë lojë shumë të mirë.