Wijnaldum shënon gol dhe fton De Jongun, festojnë duke bashkuar duart kundër racizmit

Wijnaldum shënon gol dhe fton De Jongun, festojnë duke bashkuar duart kundër racizmit
Tash esht Koha
22:49 | 19 Nentor 2019

Kombëtarja e Holandës ka shkuar fitoren të lartë 5:0 ndaj Estonisë.

Gini Wijnaldum ku shënoi tre gola.

Mesfushori i Holandës, Wijnaldum ka bërë një gjest fantastik pas golit të parë të realizuar.

Ai u ftua nga bshkëlojtari i tij tek ‘Tulipanët’, Frenkie De Jong për të festuar dhe të dy së bashku bashkuan duart në shenjë të luftimit të racizmit.

Ja pamjet:

Tash esht Koha
TAGS