Willian konfirmon të ardhmen

Willian konfirmon të ardhmen
19:00 | 12 Dhjetor 2019

Mesfushori i Chelsea, Willian ka konfirmuar se është në bisedime me klubin për një kontratë të re mes spekulimeve të vazhdueshme për një lëvizje të mundshme te Barcelona.

31-vjeçari do të jetë një lojtar i lirë në fund të sezonit, me raportet që koha e tij gjashtë vjeç e gjysmë në perëndim të Londrës mund të përfundonte.

Siç zbulohet nga Goal, Chelsea është në bisedime me anësorin mbi nënshkrimin e kushteve të reja, me Barçën që po vëzhgon zhvillimet, përcjell lajmi.net.

Willian, megjithatë, nuk ka në plan të largohet nga ‘Blutë’, duke i thënë Yahoo Esportes: “Unë kam deklaruar disa herë dëshirën time që të qëndroj te Chelsea. Më pëlqen shumë klubi, ndihem shumë i mirëpritur këtu, si dhe familja ime, dhe ne duam të jetojmë në Londër”.

“Sidoqoftë, unë jam në mes të sezonit dhe përpiqem të mos mendoj për të mos humbur fokusin në fushë. Agjenti im dhe klubi po flasin dhe shpresoj se së shpejti mund të kemi disa lajme të mira”.

“Në dritaret e transferimit është normale të kesh oferta dhe spekulime, veçanërisht për lojtarët që janë në vitin e fundit të kontratës së tyre. Por përqendrimi im është 100 përqind në Chelsea dhe sezon”, deklaroi brazilliani. /Lajmi.net/ 

TAGS