Xherdan Shaqiri rezulton me Koronavirus

Xherdan Shaqiri rezulton me Koronavirus

Xherdan Shaqiri, ka rezultuar pozitiv me Koronavirus. Futbollisti shqiptar do të duhet ti nënshtrohet karantinës, duke u larguar kështu për disa kohë nga fusha e blertë. Lajmin e ka konfirmuar Federata Zviceriane e Futbollit përmes një deklarate zyrtare.Fatkeqsisht 28-vjeçari është infektuar dhe tashmë do të ndjekë të gjithë protokollet mjekësore. Shaqiri nuk do jetë i gatshëm për ndeshjet e Zvicrës, ku duelin e parë ata e kanë ditën e shtunë kundër Spanjës në transfertë.

TAGS