Zaev në ofensivë për të siguruar shumicën, vazhdon takimet me liderët

Zaev në ofensivë për të siguruar shumicën, vazhdon takimet me liderët

Pas takimit me Menduh Thaçin, Alsat mëson nga burime brenda LSDM-së se për momentin është duke u zhvilluar takim mes liderit të LSDM-së, Zoran Zaev dhe partnerit tij të koalicionit, kreun e Lëvizjes Besa Bilall Kasami. Takimi siç bëjnë të ditur burimet po mbahet në selinë e LSDM-së në Shkup. Takimi Zaev-Kasami vjen pak ditë pasi kreu i Besës takoi në Kuvend liderin e BDI-së, Ali Ahmeti.