“Zidane i ka impresionuar të gjithë”

“Zidane i ka impresionuar të gjithë”

Leite Kaka ka folur për karrierën e Zinedine Zidanes si trajner, duke thënë se e ka impresionuar. 

Ai në sezonin e parë në Ligën e Kampionëve e fitoi këtë garë, ndërsa këtë sezon është afër dy trofeve.

“Kur isha atje, e kisha Zidanen si trajner të dytë, për Jose Mourinhon, dhe që në atë kohë e bënte mirë punon, por kjo që po bën tani është befasi e madhe për të gjithë”.

“Ai ishte një lojtar i jashtëzakonshëm, i mençur, inteligjent, por rezultatet që ka pasur në këtë sezon janë të mahnitshme”.

“Ai mund ta fitoj kampionatin dhe Ligën e Kampionëve, që është një rezultate shumë, shumë i mirë për dy vite si trajner profesional. E përgëzoj Zidanen”, ka thënë Zidane. /Telegrafi/