Zidane i pashqetësuar me formën e Hazard: E njëjta gjë më ndodhi edhe mua

Zidane i pashqetësuar me formën e Hazard: E njëjta gjë më ndodhi edhe mua
Tash esht Koha
20:14 | 30 Shtator 2019

Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane nuk shqetësohet nga fillimi i dobët i Eden Hazard në ‘Santiago Bernabeu’, duke insistuar se ai kaloi nëpër një përvojë të ngjashme pasi u bashkua me Juventus në vitin 2001.

Real Madridi vendosi një rekord të ri botëror kur harxhoi 77.5 milionë euro për transferimin e Zidane, duke vazhduar epokën e presidentit Florentino Perez, pasi klubi dukej të nënshkruante në mënyrë rutinore superyjet botërorë.

Zidane vazhdoi të bëhej ikonë e klubit pasi ndihmoi Realin në suksesin e Ligës së Kampionëve në sezonin e tij të parë, megjithëse ai ndjehet se mundohej të arrinte shpejtësinë gjatë ditëve të para të tij, në mënyrë të ngjashme gjatë kohës së tij te Juventus, transmeton lajmi.net.

“Unë nuk do t’i jap këshilla se si të luajë”, tha Zidane një konference për shtyp përpara se të përballet me Clubb Brugge në Ligën e Kampionëve të martën.

“Ai e di që duam më shumë nga ai dhe ne e njohim lojtarin që është, duhet të jemi të qetë. Unë nuk shqetësohem aspak. Unë e di që ai do të ketë sukses këtu. Ne duhet të jemi të qetë me lojtarët që sapo kanë mbërritur”, u shpreh francezi. /Lajmi.net/ 

Tash esht Koha
TAGS