Zyrtare: Edvan Bakaj largohet nga Drita

Aventura e portierit shqiptar Edvan Bakaj te Drita i ka ardhur fundi.

Ka qenë kampioni në fuqi i Kosovës, Drita që ka njoftuar për shkëputjen e bashkëpunimit me portierin nga Tirana.

Bakaj iu bashkua Dritës në verë, por që nuk ka arritur të ambientohet në klubin e tij të ri.

Drita ka njoftuar për shkëputjen e bashkëpunimit në një marrëveshje të dyanshme.

“Një marrëveshje për shkëputjen e bashkëpunimit në mes të gardianit nga Shqipëria Edvan Bakaj dhe klubit tonë është arritur sot në zyrat e klubit”.

“Bakaj erdhi ne verë nga Liria e Prizerenit por që nuk u përshtatë mirë me klubin dhe me marrëveshje të dyanshme janë ndarë rrugët”.

“FC DRITA e falënderon Vanin për kontributin e dhënë dhe i dëshiron suksese në karrierë”, thuhej në njoftimin e klubit bardh e kaltër nga Gjilani.

Bakaj në Kosovës përveç Dritës ka mbrojtur edhe për skuadrën e Lirisë së Prizrenit. /Telegrafi/

TAGS