ZYRTARE: Ky është trajneri i muajit shtator në Premierligë

ZYRTARE: Ky është trajneri i muajit shtator në Premierligë

13:16 |

Jurgen Klopp është zgjedhur trajneri më i mirë i muajit shtator.

Trajneri i Liverpoolit me plot meritë ka fituar çmimin e më të mirit për muajin që lamë pas.

Liverpool në tri ndeshjet e zhvilluara në shtator, ka shënuar tri fitore, për të ruajtur kreun e Premierlgiës, dhe për të thelluar distancën me Manchester Cityn.

I ngjajshëm

Në garën për më të mirin, Klopp ka mposhtur Eddie Howe, Frank Lampard dhe Brendan Rodgers./Lajmi.net/

autor: Lajmi.net

13:16 |

TAGS