ZYRTARE: Mandzukic vazhdon kontratën me Juventusin

ZYRTARE: Mandzukic vazhdon kontratën me Juventusin

Juventus dhe Mario Mandzukic kanë arritur marrëveshje për vazhdimin e kontratës, me kroatin që do të mbetet në Torino deri në vitin 2021.

Karriera e Mario Mandzukic si ‘Bianconerë’ do të vazhdojë deri në vitin 2021.

Lojtari ka arritur marrëveshje me Juventusin për zgjatjen e bashkëpunimit, bashkëpunim që ka nisur katër vite më parë.

Reprezentuesi kroat është transferuar te Juventus në vitin 2015, dhe në 159 paraqitje ka shënuar 43 gola./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS