ZYRTARE: Muriqi në formacionin startues të Fenerbahces

ZYRTARE: Muriqi në formacionin startues të Fenerbahces
18:12 | 19 Gusht 2019

Vedat Muriqi do të debutojë te Fenerbahce në elitën e futbollit turk.

Ylli i Kosovës është pjesë e formacionit startues të Fenerbahces, në ndeshjen e javës së parë kundër Gazisehir Gaziantep FK.

Muriqi këtë verë iu bashkua gjigantit turk, nga skuadra e Rizespor. Ai gjithashtu u kërkua shumë edhe nga Galatasaray.

Ndeshja mes Fenerbahces dhe Gazisehir Gaziantep FK fillon nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare:

/Lajmi.net/

TAGS