ZYRTARE: Ylli i madh largohet nga Man Utd

ZYRTARE: Ylli i madh largohet nga Man Utd
11:45 | 11 Maj 2019

Ander Herrera do të largohet nga Manchester United në fund të sezonit.

Aventura e mesfushorit spanjoll në ‘Old Trafford’ ka ardhur në fundin e saj.

Manchester United ka konfirmuar se 31 vjeçari do të largohet pas përfundimit të këtij sezoni, përmes një video falënderuese të lojtarit.

Herrera te Manchester United është transferuar në vitin 2014 nga Athletico Bilbao, dhe në 132 paraqitje ka shënuar 12 gola.

29 vjeçari karrierën pritet ta vazhdojë në Francë te PSG./Lajmi.net/

[embedded content]

TAGS